ZEROWAT / POMPA CIEPŁA ŁÓDZKIE

Pompa Ciepła

Dla jakiego domu szukasz pompy ciepła?

Przegląd oferowanych pomp ciepła

 • Rodzaj pompy

  powietrzna lub gruntowa

 • Rodzaj ogrzewania

  grzejniki lub podłogowe

 • Moc pompy w kW

  od 6 do 18 kW

 • Składamy wnioski o dofinansowanie

  od 7 000 zł do 50 000 zł dotacji.

 • Montujemy podłogówkę z pompą ciepła

  Kompleksowo montujemy podłogówkę z pompą ciepła

 • Ceny pomp ciepła z montażem

  Od około 40 000 zł brutto z montażem

Jesteśmy
certyfikowanym instalatorem i serwisantem

Jesteśmy
partnerem serwisowym

Najczęściej zadawane pytania

Czy lepsza jest pompa ciepła split czy monoblok? Czy montujemy oba te rodzaje?

Pompy ciepła typu split mają wyższą sprawność, natomiast należy mieć uprawnienia do tego, by taką pompę zamontować. Z tego względu wielu instalatorów nie oferuje pomp typu split i stara się przekonywać, że pompy monoblokowe są najlepsze. My montujemy zarówno pompy split jak i monoblok, natomiast zazwyczaj proponujemy pompy typu split, ze względu na wyższą sprawność. Monobloki montujemy wtedy, kiedy ze względów technicznych nie ma innej możliwości.

Czy mamy w ofercie pompy produkcji polskiej?

Z naszego doświadczenia wynika, że kraj pochodzenia danego producenta nie zawsze ma przełożenie na jakość produkowanych urządzeń ani obsługi serwisowej. Pompy „szwedzkie” potrafią być porównywalne do pomp „chińskich” i kraj pochodzenia w praktyce nie ma żadnego znaczenia. Oferujemy pompy tych producentów, którzy mają w ofercie dobre produkty oraz porządny serwis, który ma wysoką dostępność części zamiennych i podchodzi rozsądnie do rozpatrywania reklamacji, nie robiąc przy tym problemów klientom.

Jaka jest gwarancja na pompy ciepła?

W zdecydowanej większości przypadków, na pompy ciepła producenci udzielają 5-letniej gwarancji. Jej utrzymanie wymaga wykonania przeglądu gwarancyjnego raz w roku.

Czy składamy wnioski o dotację na pompę ciepła?

W cenie zakupu i montażu pompy ciepła składamy wnioski o dofinansowanie w programach Czyste Powietrze, Moje Ciepło oraz Mój Prąd. Doradzamy również którą dotację wybrać, by zmaksymalizować kwotę dotacji.

Czy pompa ciepła sprawdzi się pod dom z grzejnikami?

Większość pomp ciepła poradzi sobie z domami z grzejnikami. Istnieją jednak modele wysokotemperaturowe pomp ciepła, które cechują się niższym zużyciem prądu przy takich budynkach. Są one droższe w zakupie o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, natomiast wyższa cena zakupu będzie zrekompensowana późniejszymi, niższymi rachunkami za prąd.

Czy montujemy gruntowe pompy ciepła?

Tak, montujemy gruntowe pompy ciepła marki Viessmann. Zazwyczaj zalecamy montaż tzw. „gruntówek” dla domów o bardzo dużym zapotrzebowaniu na ciepło. W przypadku większości domów zakup pompy powietrznej, jest zdecydowanie bardziej uzasadniony ekonomicznie. Jeśli jednak klient ma spory budżet i interesuje go tylko porządna pompa gruntowa, taką pompę oczywiście zamontujemy.

Czy bierzemy na siebie gwarancję pompy ciepła?

Tak, z tego względu montujemy pompy ciepła tylko w promieniu około 100 kilometrów od Łodzi oraz zarówno pompy montujemy, jak i uruchamiamy do gwarancji jako Certyfikowany Instalator marek LG, Gree, Rotenso, Viessmann itd. Część instalatorów w Polsce oddaje uruchomienie oraz podbicie gwarancji innym Certyfikowanym Instalatorom danego producenta (takim, jak my), co sprawia, że czasami klienci nie wiedzą, do kogo zgłosić się z danym problemem.

My nasze pompy zarówno montujemy, jak i uruchamiamy oraz podbijamy gwarancję, jako Certyfikowany Instalator. Dzięki temu ze wszelkimi potencjalnymi problemami klienci zgłaszają się bezpośrednio do nas, a my będąc w niewielkiej odległości możemy skuteczniej i szybciej reagować na zlecenia serwisowe. Kompleksowo obsługujemy więc zamontowane przez nas pompy ciepła

Co musisz wiedzieć o doborze pomp ciepła?

Kluczowa jest analiza budynku (ocieplenie, układ hydrauliki, powierzchnię, kubaturę budynku itd.)

Warto porozmawiać ze specjalistą. Internetowe kalkulatory, takie jak cieplo.app są często wadliwe i nie powinno się na ich podstawie dobierać pompy.

Dla tego samego domu będą pasowały różne pompy ciepła. Ich cena może się różnić o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Jak instalujemy pompy ciepła?

 • zachowujemy odległości jednostki zewnętrznej od ścian oraz podłoża 
 • dobieramy moc pompy według wytycznych producentów
 • jednostki zewnętrzne są umieszczane z dala od okien czy rogów budynków (optymalizacja hałasu)
 • dbamy o szczelność układu, poprowadzonych przewodów oraz części freonowej
 • Regularnie przechodzimy audyty montażu pomp przez firmę Viessmann
 • jesteśmy certyfikowanym Instalatorem, co oznacza, że bierzemy gwarancję montowanych pomp na siebie.

Ulgi i dotacje

Dzięki ulgom i dotacjom możesz obniżyć koszt

Nie jesteś pewien z jakich dotacji skorzystać?

Michał Wysocki

Dział ulg i dotacji