ZEROWAT | KALKULATOR FOTOWOLTAIKI

Kalkulator fotowoltaiki

Ile to kosztuje?

Nie ukrywamy naszych cen i nie będziemy mówili Ci, że bez przyjazdu handlowca nie da się podać wstępnej wyceny.

Tabela pokazuje również ile możesz zaoszczędzić dzięki uldze termomodernizacyjnej oraz dotacji „Mój Prąd”.

Moc instalacji Widełki cenowe w zerowat.pl
Instalacja 3 kWp
13 500 - 17 000 zł
Instalacja 6 kWp
24 000 - 27 000 zł
Instalacja 8 kWp
30 000 - 33 000 zł
Instalacja 10 kWp
36 000 - 40 000 zł

Dlaczego tak tanio/drogo?

Doskonale wiemy, że znajdziesz oferty tańsze, jak i droższe. Dlaczego jednak proponujemy takie ceny, jakie proponujemy?

Profesjonalny montaż kosztuje

Jeśli chcesz, by Twoją instalację wykonał profesjonalista, nie możemy zaproponować najniższych cen. Profesjonalizm kosztuje.

Proponujemy rozsądne ceny

Nasz cennik plasuje się pośrodku stawek rynkowych. Wybierając nas, wybierasz rozsądny stosunek jakości do ceny.

Twoja inwestycja ma się zwrócić

Cena instalacji musi być na tyle niska, by Ci się to opłacało. Nasze ceny bez problemu gwarantują zwrot z inwestycji od 6 do 8 lat.

Pompa ciepła z fotowoltaiką

Pompa ciepła będzie najbardziej opłacalna z fotowoltaiką. Dobór pompy ciepła jest bardziej skomplikowany niż w przypadku fotowoltaiki, co nie przeszkadza w zaprezentowaniu przykładowych kompletów.

DOM

do 160 m²

Fotowoltaika 3,5 kWp

Pompa Ciepła Gree 8 kW

od 39 tys. netto

DOM

do 250 m²

Fotowoltaika 5 kWp

Pompa Ciepła Viessmann 12 kW

od 55 tys. netto

DOM

do 300 m²

Fotowoltaika 7 kWp

Pompa Ciepła Viessmann 16 kW

od 69 tys. netto

Najczęściej zadawane pytania - kalkulator Fotowoltaiki

Dlaczego w zerowat.pl skupiamy się na rozsądnej inwestycji?

Inwestycja w fotowoltaikę to przede wszystkim chęć obniżenia rachunków za prąd do minimum. Jednocześnie instalacja fotowoltaiczna powinna zwrócić się jak najszybciej, a przy tym być bezawaryjna.

Jako zerowat.pl:

  • przez pierwsze pół roku monitorujemy produkcję prądu Twojej instalacji oraz poprawność działania
  • załatwiamy wszelką dokumentację (zakład energetyczny, dofinansowania)
  • dobieramy podzespoły pod kątem sprawności oraz bezawaryjności

Jak działa system fotowoltaiczny?

Panele fotowoltaiczne, dzięki promieniowaniu słonecznemu wytwarzają energię elektryczną. Ta przesyłana jest do falownika, który przetwarza prąd stały w prąd zmienny. Dzięki temu urządzenia w domu mogą z tej energii skorzystać. W pierwszej kolejności korzystamy wtedy właśnie z energii, którą wyprodukuje instalacja.

Instalacja zawsze dobrana jest pod roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ma ona za zadanie wytworzyć tyle prądu, by obniżyć rachunek za prąd do poziomu opłat stałych. Na tej podstawie dobiera się ilość i rodzaj paneli, model falownika, a więc przez to moc instalacji. Podczas audytu możemy określić czy wymagane są dodatkowe zabezpieczenia oraz ile paneli zmieści się na dachu Państwa domu.

Po montażu, instalację przyłącza się do sieci energetycznej, by zmagazynować nadwyżkę energii, która nie została wykorzystana na bieżące potrzeby. W zimie korzystamy właśnie z energii wyprodukowanej wtedy, kiedy produkcja jest wysoka. Na poniższym wykresie możemy sprawdzić jak kształtuje się produkcja energii na przestrzeni całego roku.

Oprócz mocy instalacji, na jej produkcję wpływają również takie czynniki jak:

  • kąt nachylenia dachu (dach płaski bądź dach skośny)
  • orientacja dachu
  • zacienienie domu w ciągu dnia
  • warunki pogodowe

Kalkulator fotowoltaiki - jak działa i co liczy?

Kalkulator fotowoltaiczny to narzędzie, które pozwoli Ci oszacować wielkość instalacji na podstawie miesięcznych rachunków za prąd. Obliczysz również, jakie oszczędności przyniesie Ci instalacja w energię słoneczną.

Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne zależy od wielu czynników, o które spytamy Cię podczas rozmowy. Dopiero wtedy możemy zaproponować konkretną kwotę oraz oszacować czas zwrotu z inwestycji. Zazwyczaj jest to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy niewielkim zużyciu prądu (rachunkach miesięcznych poniżej 100 złotych) fotowoltaika może nie być aż tak opłacalna. W takiej sytuacji okres, po którym fotowoltaika się zwróci, wydłuży się.

Jak szybko zwróci się fotowoltaika?

W przypadku, kiedy wszystkie parametry zostały dobrane optymalnie i rozsądnie, rachunek za prąd spadnie do poziomu opłat stałych. Niskie rachunki, w połączeniu z dotacjami oraz ulgą termomodernizacyjną sprawia, że opłacalność montażu instalacji fotowoltaicznej jest wysoka.

Czas zwrotu z inwestycji to w przypadku fotowoltaiki okres od około 4 do 7 lat. Z tego powodu wiele osób w Polsce decyduje się na panele fotowoltaiczne. Obliczenia pokazują, że początkowo wysoki koszt instalacji jest uzasadniony.

Warto również zaznaczyć, że porządnie wykonana instalacja gwarantuje bezawaryjność całego systemu. Rozsądny dobór podzespołów, przymocowanie konstrukcji oraz paneli na dachu zgodnie „ze sztuką” czy profesjonalne zabezpieczenie okablowania to absolutne podstawy. Wybierając wykonawcę, który wykona instalację warto upewnić się, że wie on jak zrobić to profesjonalnie.