FOTOWOLTAIKA

w pytaniach i odpowiedziach

TAK, bez wątpienia. Każdy 1 kWp instalacji to mniej więcej 50zł oszczędności  na rachunku domowym za prąd . Jednak, by produkcja energii  przez słońce obniżała nasze rachunki, bardzo ważna jest optymalizacja i dobranie wszystkich elementów instalacji: falownika, mocy paneli oraz ocena warunków  i  możliwości technicznych . 

Cena oczywiście zależy głównie od tego, jaką moc instalacji zamontujemy. Inwestycja w fotowoltaikę  zawsze powinna być rozsądna. Nie chodzi przecież o to, by zapłacić za najdroższy falownik na rynku, który będzie się zwracał proporcjonalnie dłużej. Źle dobrane podzespoły wydłużają okres zwrotu nawet o 3 lata. Najważniejszy jest rozsadek w planowaniu i wydawaniu pieniędzy.  Cena instalacji zależy od wielkości zainstalowanej instalacji. W  Zerowat.pl  to widełki pomiędzy 3600-4500 netto plus 8% vat za 1 kWp instalacji, bez żadnych innych dodatkowo ukrytych  kosztów. 

Montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z załatwieniem dokumentacji, czyli   złożenie wniosku o przyłączenie mikroinstalacji, wymiana licznika  trwa ok 2 miesięcy. Decydując się na fotowoltaikę w lutym lub w marcu, instalacja  w pełni gotowa na wiosnę, zacznie produkować prąd w najlepszym okresie  roku. Należy pamiętać, że największe uzyski prądu instalacja generuje w miesiącach marzec – wrzesień. 

To mniej więcej 5-7 lat. Oczywiście wszystko zależy  od mocy instalacji i odpowiednio rozsądnie dobranych  podzespołów  instalacji: falownika i mocy paneli. 

Zazwyczaj fotowoltaika nie jest opłacalna w sytuacji, kiedy średnie rachunki miesięczne za prąd oscylują poniżej 100 złotych. Powyżej tej kwoty taka inwestycja jest już jak najbardziej sensowna.

Po pierwsze rozsądne ekonomicznie i energetycznie dobranie podzespołów. Po drugie firma instalatorska powinna posiadać wiedzę o szeroko pojętej elektryce, by wszystkie urządzenia w domu działały bezpiecznie i ergonomicznie.  Po trzecie wybór firmy, która działa kompleksowo sprawia, ze np. rozszerzenie instalacji o pompę ciepła lub klimatyzację będzie tańsze , a cały system będzie działał sprawnie jako całość. 

Klienci potrzebują rzetelnych i kompetentnych  informacji.  Firma zerowat.pl  pomaga, tłumaczy i wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Przeprowadza każdego klienta przez cały proces inwestycji od A do Z.  Zainstaluje kompleksowo zarówno instalację fotowoltaiczną jak i połączy to z pompą ciepła czy klimatyzacją w domu.  Zajmuje się również całą konieczną urzędową  dokumentacją do Zakładu Energetycznego czy dotacji „Mój Prąd”  To spokój i pewność, że Twoja inwestycja to rozsądnie  i mądrze wydane pieniądze. 

Masz więcej pytań?
Porozmawiajmy

Andrzej Wysocki | Zerowat.pl