WYBIERZ OFERTĘ PROMOCYJNĄ DLA FIRM

Energia dla firm

realna oszczędność

Instalacja fotowoltaiczna w firmie jest montowana tylko w jednym istotnym celu – ekonomicznym. Chodzi po prostu  o oszczędność na rachunkach za prąd. Oczywiście ważne są również takie aspekty jak bycie eko,  ale i tak najważniejsza jest oszczędność. Najlepiej jest zamontować instalację pokrywającą aktualne potrzeby firmy, czyli zmniejszającą rachunek za energię. 

Do połowy 2019 roku, Przedsiębiorca nie mógł skorzystać z systemu bilansowania energii.  Był traktowany jako niezależny wytwórca energii w związku z czym odsprzedawał nadwyżki po stawkach hurtowych.  W lipcu 2019 roku Rząd przyjął Pakiet prosumencki, który przewiduje korzystne zmiany dla Przedsiębiorców.

Prosument może wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacji i zostaje objęty systemem upustów (moc do 50kW). Taka sytuacja stwarza możliwość wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby.  Zakład energetyczny staje się „magazynem”, w którym Przedsiębiorca przechowuje nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej i odbiera ją w momencie zwiększonego zapotrzebowania w swojej firmie. 

Zakup instalacji fotowoltaicznej to inwestycja.  Warto mieć na uwadze fakt, iż mamy do odliczenia pełny VAT na poziomie 23%   Inwestycja jest również kosztem w firmie – tak więc mamy oszczędności w związku z odliczeniami od podatku dochodowego tej właśnie inwestycji.                                                                                                                                                                                                                                  Obniżenie rachunków w firmie nawet o 80% daje realne oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele.  Poza korzyściami finansowymi właściciel   instalacji fotowoltaicznej  zawsze  zyskuje niezależność energetyczną,  a także buduje wizerunek firmy jako świadomej i odpowiedzialnej ekologicznie.

Dlaczego fotowoltaika w firmie

do-projektowania-koncepcji-koncepcja-nieruchomosci_151013-801

Obniżenie rachunków za prąd

Wykorzystując promieniowanie słoneczne pokrywamy w całości zapotrzebowanie na prąd, a co za tym idzie – obniżenie rachunków.
do-projektowania2

niezależność energetyczna

Firma posiadająca instalację fotowoltaiczną, staje się niezależna energetycznie, ponieważ potrafi wykorzystać promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii na własne potrzeby.
do2

sprzedaż nadwyżek energii

W sytuacji gdy zakład nie zużyje całej energii na bieżąco, to dzięki zainstalowanemu dwukierunkowemu licznikowi energii istnieje możliwość sprzedaży jej nadwyżek operatorowi sieci
do4

poprawa wizerunku firmy

Firma produkująca „czystą energię” coraz częściej jest postrzegana jako świadoma i odpowiedzialna ekologicznie, co podnosi prestiż firmy jako szanująca środowisko i korzystająca z nowoczesnych technologii.
biznesowa-kobieta-pracuje-z-pieniezna-dane-reka-uzywac-kalkulatora_127657-14199

amortyzacja kosztów inwestycyjnych

Gdy przedsiębiorca spełnia warunki małego podatnika to może jednorazowo zamortyzować całą wartość instalacji.
system-generatora-energii-elektrycznej-panele-ogniw-slonecznych-pole-farma_25920-1835

zagospodarowanie przestrzeni

Dzięki możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych na gruncie oraz dachu, w łatwy i korzystny dla naszej firmy sposób możemy wykorzystać te właśnie nieużytki.

Finansowanie

FINANSOWANIE RATALNE
Kredyt dla firm na preferencyjnych warunkach
Sprawdź szczegóły
Poprzedni
Następny

Realizacja

Konsultacja

Przyjrzymy się potrzebom energetycznym w Twojej firmie i ocenimy możliwości techniczne

Plan

Przedstawimy plan realizacji, kilka wariantów technicznych i ekonomicznych oraz umowę. Zaproponujemy różne warianty finansowania dla firm

Montaż

Zamontujemy wybraną instalację w ustalonym terminie

Użytkowanie

Skompletujemy dokumentację podwykonawczą i podłączymy instalację do sieci energetycznej